KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752048
*
nr 1475 2048
Oljemålning
Kerstin Söderlind. Motiv från Södermalm, Malmgårdsvägen, Stockholm. Signerad K Söderlind, daterad -82. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 18:53:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 08:03:29
1
Vinnande bud
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kerstin söderlind malmgårdsvägen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1475 2048
Oljemålning
Kerstin Söderlind. Motiv från Södermalm, Malmgårdsvägen, Stockholm. Signerad K Söderlind, daterad -82. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 08:03:29 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kerstin söderlind malmgårdsvägen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30